Już wkrótce Śnieżka dla Bartka – każdy może wesprzeć akcję!

17 kwietnia 2019

Śnieżka dla Bartka

Czterech śmiałków z Oleśnicy już wkrótce pobiegnie charytatywnie na Śnieżkę, najwyższy szczyt Karkonoszy i Sudetów – mężczyźni podejmują to zdumiewające wyzwanie dla 4-letniego Bartusia, który jest dzieckiem autystycznym. Chcą tym samym wspomóc chłopca w walce o lepsze jutro.

Biegacze, poprzez tak spektakularny wyczyn, liczą na zainteresowanie sprawą Bartusia i finansowe wsparcie. W ramach wydarzenia została stworzona zrzutka i tam też można deklarować swoją pomoc:

https://zrzutka.pl/kvhn9n

Bartek chodzi do przedszkola integracyjnego w Oleśnicy. Jest podopiecznym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Oleśnicy. Codziennie uczy się mówić i pokonywać kolejne trudności, lecz potrzebuje do tego regularnych badań i wielu kosztownych terapii. Tylko w taki sposób może się rozwijać. Specjalistyczne leczenie to dla Bartusia wielka szansa na samodzielność i normalnie funkcjonowanie w społeczeństwie.

Jacek Szandała, Dariusz Karczyński, Marcin Ciepluch i Rafał Czerwiński postanowili pomóc chłopcu w niecodzienny sposób – już 1 maja 2019 roku w samo południe przebiegną wokół Rynku, a następnie oficjalnie wybiegną z Oleśnicy w stronę Śnieżki, oddalonej od Miasta Wież i Róż o ponad 160 kilometrów. Pokonają założony dystans w formie sztafety, a skoro świt zameldują się na szczycie (1602 m n.p.m.).

Wpłaty będą również przyjmowane na konto bankowe Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z dopiskiem „Dla Bartka”.

Konto:
Bank Spółdzielczy w Oleśnicy
07 9584 0008 2001 0011 5906 0002

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
ul Lwowska 3/V
56-400 Oleśnica

Dokładna trasa sztafety zostanie opublikowana już wkrótce (bieg nie będzie odbywał się autostradami i drogami szybkiego ruchu).

Jeden z organizatorów biegu – Paweł Tąta – poinformował nas, że na koncie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz na portalu zrzutka.pl pojawiły się pierwsze wpłaty.

Zachęcamy do wsparcia akcji, a więcej szczegółów możecie znaleźć obserwując wydarzenie na facebooku.

Spodobała Ci się treść artykułu? Podziel się nim ze znajomymi!

Tagi: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Brak nadchodzących wydarzeń.


GOK Oleśnica APO logo niebieskie Koszykarski Klub Oleśnica