KKO nie podołało wyzwaniu

13 stycznia 2019

Team-Plast Koszykarski Klub Oleśnica nie podołał wyzywaniu, jakie postawił przed nimi KS Hes Basketball. Po bardzo jednostronnym spotkaniu, lepsza była drużyna przyjezdnych. Pokonali oni gospodarzy 59:84 i umocnili się na pozycji lidera 3. ligi mężczyzn.

Wczorajsze spotkanie było dla gospodarzy spotkaniem o którym będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Porażka na własnym terenie zdecydowanie boli. Jednak, kiedy rywal gra tak dobrze i skutecznie, nie ma wielu powodów do żalu. Na boisku ujrzeliśmy zdecydowaną i bardzo skuteczną grę gości oraz brak pewności i skuteczności gospodarzy.

Trudny początek

Po pierwszej kwarcie można wywnioskować jedno – to był zdecydowanie najgorszy mecz KKO w tym sezonie. Zejście na przerwę między kwartami z wynikiem 8-25 wyraźnie pokazuje, kto wyszedł na to spotkanie z większą chęcią na zwycięstwo. Bardzo dobra gra zza łuku i świetna organizacja w obronie spowodowały, że gospodarze tego meczu byli bezradni. Ta bezradność trwała w najlepsze do końca pierwszej połowy, chociaż druga kwarta była już trochę lepsza. Zawodnicy KKO zdobyli 15 punktów, jednak bardzo skuteczni goście nie odpuszczali i odpowiedzieli 24 oczkami.

Uniknąć kompromitacji

Na drugą połowę spotkania gospodarze wyszli bardzo zmotywowani. Wiedzieli, że teraz muszą przycisnąć rywala i postawić wszystko na jedną kwartę. Po części ten plan się powiódł. Zaciśnięcie szyków obronnych, pilnowanie rywala w grze ‚na dystans’ i nie odpuszczanie na krok, dało w 3 kwarcie dobre widowisko. Wynik w zdobytych punktach 15 do 19 na korzyść gości, nie jest powodem do dumy i oddalał drużynę Piotra Gliniaka od zwycięstwa.

Skończyć z podniesioną głową

W czwartej kwarcie było wiadome, że zawodnicy KKO będą chcieli lub będą próbowali dogonić rywali. I tak było, kiedy udawało się to, co nie wychodziło w pierwszej połowie. Zdecydowanie większa skuteczność jak i czytanie gry rywala troszkę poprawiło nastrój. Wygrana 21-16 w ostatniej kwarcie nie dała jednak zwycięstwa.

Rywal był w tym spotkaniu wyraźnie lepszy. Bardzo skuteczna gra z dystansu, jak również świetne wejścia pod kosz z których praktycznie każde kończyło się punktami. Nie było mocnych na tak dobrze dysponowanych rywali, którzy pokazali dlaczego to oni są na 1. miejscu w tabeli. Była to pierwsza porażka gospodarzy u siebie od 4 spotkań. Zdecydowanie kolejną niedobrą wiadomością jest to, że kolejny raz przedwcześnie z parkietu zszedł Marcin Stach, który już w drugi raz z rzędu kończy mecz z rozciętą głową.

Liczyliśmy na zdecydowanie wyrównane spotkanie, jednak HES bardzo szybko zarysował przewagę 20 punktową, której nie potrafiliśmy zniwelować. Mieliśmy problem z obroną pick and rolla. Naprawdę na każdym picku wjeżdżali nam do kosza, zdobywając punkty. W przedmeczowych założeniach wiedzieliśmy kto rzuca za trzy, kto jest groźny pod koszem, a kto w obronie. Nie wiem skąd to się wzięło. Czy to ilość osób która pojawiła się na sali, tak nas onieśmieliła, że przeszkodziło nam to w realizowaniu założeń trenera.  Ci goście trafiali w pierwszej połowie, wykończyli nas, naprawdę HES świetnie zagrał, egzekucja na najwyższym poziomie, dlatego właśnie są na pierwszym miejscu w lidze, nic do dodania. Gratuluję przeciwnikom bo zagrali świetne spotkanie. W drugiej połowie na pewno troszeczkę bardziej się staraliśmy. W szatni porozmawialiśmy po męsku, emocji było sporo, z tego co słyszałem, bo już nie uczestniczyłem od drugiej połowy spotkania. Dziękuję przede wszystkim kibicom, za tak gromkie przyjście i wspieranie nas, nawet przy tej ponad 20 punktowej porażce.

Marcin Stach

Aktualny bilans Team-Plast Koszykarski Klub Oleśnica wynosi 11-5 i daje im to do momentu rozegrania wszystkich spotkań kolejki, czwartą pozycję w tabeli. Następne spotkanie rozegrają z KKS Siechnice i będzie to kolejny mecz domowy.

Dla KKO punktowali:
Piasecki – 12, Zakrzewski – 11, Siworski – 10, Stach – 9, Narolski – 5, Janiszewski – 5, Banaszak – 4, Ludwisiak – 3.

Skrót meczu znajdziecie tutaj.

Już w najbliższym czasie na naszym portalu pojawią się kolejne materiały wideo z meczu oraz galeria zdjęć.

Spodobała Ci się treść artykułu? Podziel się nim ze znajomymi!