Pechowy wyjazd do Wschowy dla KKO

27 stycznia 2019

Sobotni mecz pomiędzy WSTK Wschowa i Koszykarski Klub Oleśnica, okazał się pechowy dla gości. Po jednostronnym spotkaniu, gospodarze wygrali z KKO 92:61, tym samym utrzymując się na pozycji nr 3.

Przed rozpoczęciem spotkania wiadome było, że ten mecz nie będzie należał do łatwych. Gospodarze wygrali 3 mecze z rzędu, dodatkowo u siebie zwyciężali w siedmiu z dziewięciu spotkań na własnej hali, co stawiało ich w roli faworytów. Ekipa z Oleśnicy podeszła do meczu po bardzo trudnym tygodniu, jak na warunki trzeciej ligi. W poprzednią sobotę niełatwe spotkanie z Siechnicami, w środę trudny wyjazd do Kłodzka i teraz w sobotę gra o ogromną stawkę.

Gospodarze wykorzystali wszystkie błędy gości, które już w tym sezonie się pojawiały. Wysoka nieskuteczność w ataku czy zagubienie w obronie, były tylko oznaką tego, że w tym spotkaniu Wschowa musi poszukać swojej szansy. I tę szansę wykorzystała. W pierwszej kwarcie wygrali 18:7. Na drugą kwartę, drużyna przyjezdnych wyszła już bardziej zdeterminowana. Mimo przegranej 21:15, zdołali nawiązać walkę ze Wschową.

Chociaż na tablicy przed startem drugiej połowy, widniał wynik 39:22, Team-Plast Koszykarski Klub Oleśnica rzucił się w pogoń za wynikiem. Udało im się odrobić siedem punktów, głównie dzięki dobrej formie Dawida Piaseckiego i Kajetana Ludwisiaka. Jednak na nic to się zdało. Presji spotkania nie wytrzymał Szymon Narolski, który zszedł z parkietu w trzeciej kwarcie za 5 fauli technicznych. Osłabiło to oleśniczan, co skończyło się przegraniem trzeciej kwarty 24:15. Czwarta kwarta była walką ze strony KKO i spalaniem czasu ze strony gospodarzy. Wreszcie oleśnicka drużyną zaczęła grać tak, jak powinna od początku – czyli ofensywnie, wykorzystując swoje sytuacje. Na to jednak czekaliśmy zbyt długo. Przegrana 29:24 oraz zejście z boiska Michała Janiszewskiego za zbyt dużo przewinień, podcięło gościom skrzydła przed następnym spotkaniem.

Teraz przed KKO mecz, który muszą wygrać aby wciąż marzyć o podium. 3 lutego czeka ich mecz domowy z MKS Mazbud Basket Szczawno Zdrój. Zapowiedź tego spotkania standardowo w czwartek.