KK Oleśnica powraca na zwycięską ścieżkę

9 lutego 2019

Po nieudanym niedawno meczu z WSTK Wschowa w sobotę 09.02.2019 roku Team-Plast Koszykarski Klub Oleśnica udał się na wyjazdowe spotkanie do Legnicy z tamtejszym Ekonomem. Po ciężkim spotkaniu klub z Oleśnicy pewnie wygrał spotkanie 73:92.

Przed spotkaniem obydwie drużyny dzieliło w tabeli bardzo dużo puntków. Gospodarze zajmowali miejsce w dole tabeli, a koszykarze z Oleśnicy znajdowali się tuż za podium, o które wciąż walczą. Mimo wszystko spotkanie zapowiadało się na wyrównane, ponieważ gracze z Legnicy chcieli się dobrze zaprezentować na własnym parkiecie.

Te słowa potwierdziły się szczególnie w dwóch pierwszych kwartach, bowiem po dwudziestu minutach gry na tablicy widniał wynik 47:36 dla gospodarzy. Oleśniccy koszykarze byli zdezorientowani, przez co popełniali dużo błędów w obronie. Po dłuższej przerwie ponownie przyszła mobilizacja i nasi koszykarze zaczęli odrabiać straty. Już po kolejnych 10 minutach wyszli na prowadzenie 64:66, co zapowiadało emocje w ostatniej odsłonie meczu. Na szczęście zimna krew i doświadczenie jakie zachował klub z Oleśnicy dało ostatecznie wynik 73:92. W zwycięstwie bardzo duży udział miał niezawodny Dawid Piasecki, który dla KK Oleśnica zdobył aż 38 punktów.

Kolejny mecz Team-Plast rozegra za tydzień w sobotę 16.02.2019 roku z WKS Śląsk Wrocław. Spotkanie odbędzie się w Oleśnicy w hali Atol o godzinie 18:00. Jednocześnie zapoczątkuje ono koszykarski maraton z KKO, ponieważ najbliższe cztery spotkania nasi koszykarze rozegrają u siebie. W tabeli gracze z Oleśnicy nadal plasują się na czwartym miejscu.

Skład Team-Plast KK Oleśnica, wraz ze zdobytymi punktami: D. Piasecki 38 ( 7x3pkt), M. Janiszewski 16 (2x3pkt), M. Zakrzewski 16 ( 2x3pkt), S. Narolski 8 (2x3pkt), M. Stach 6 (2x3pkt), J. Bylina 4, K. Ludwisiak 4, K. Woźny 0, K. Zakrzewski 0, W. Gac 0, P. Mika DNP, M. Banaszak DNP.

Spodobała Ci się treść artykułu? Podziel się nim ze znajomymi!