Kobierzyce pokonane, KKO wciąż w walce o awans

13 marca 2019

Wczorajsze spotkanie pomiędzy Team-Plast KKO i KKS Kobierzyce, zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Piotra Gliniaka, wynikiem 75:70. Zwycięstwo dało im cenne dwa punkty, zrównując się tym samym z pierwszym KS Hes BasketBall.

Do tego spotkania, drużyna z Oleśnicy podeszła po dwóch meczach z rzędu, rozegranych na przełomie piątku i soboty. Do wtorkowego spotkania podeszli więc po dwudniowym odpoczynku od gry. Mecz odbył się na neutralnym terenie, czyli w hali na ul. Chełmońskiego 43 we Wrocławiu, więc żadna drużyna nie miała przewagi ‚swojego’ boiska. Mimo wszystko to KKO czuło się jak u siebie.

3 mecze w pięć dni i 3 zwycięstwa naszego Klubu. Zespół spisał się wspaniale i udźwignął ciężar każdego ze spotkań. – mówi Marcin Stach

W pierwszej kwarcie KKO prowadziło grę, utrzymując bezpieczną przewagę punktową. Na punkty zdobyte przez graczy z Kobierzyc, drużyna z Oleśnicy odpowiadała od razu. Pierwsza kwarta obfitowała w dużą ilość punktów, ale to oleśniccy koszykarze mogli być bardziej zadowoleni, wygrywając 25:19.
Przed rozpoczęciem drugiej kwarty, nikt nie spodziewał się, że dopiero 8 siła ligi, będzie potrafiła tak odskoczyć KKO. Chociaż ta kwarta również była pełna punktów, to jednak z drużyna z Kobierzyc zachowała większy spokój pod swoim koszem i wykorzystując błędy rywala, wygrała drugą kwartę wynikiem 16:25.

Po przerwie znów widzieliśmy ofensywnie nastawione drużyny. KKO walczyło dzielnie o każdy punkt, ale rywal ciągle im odskakiwał. Dobra gra drużyny z Kobierzyc w trzeciej kwarcie, dała im prowadzenie ośmioma oczkami, wygrywając 17:21.
Do czwartej kwarty KKO podeszło bardzo mocno zmotywowane. Zmotywowani tym, że tylko wygrana daje im ciągłą szansę na awans, wyłożyli wszystkie karty na stół. Zaczęli grać swój basket, dyktując tempo gry, chociaż momentami miewali problemy z rozegraniem. Kolejny raz w tym sezonie, ciężar gry na swoje barki wziął niezawodny już Dawid Piasecki, który dzięki zdobytej trójce na 3 minuty przed końcem spotkania, wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po lekkiej nerwówce, ostatnia kwarta zakończyła się zwycięstwem Team-Plastu 17:5, dzięki czemu wygrali 75:70.

Wtorkowe spotkanie okazało się najbardziej wymagające, gdyż do końca walczyliśmy o zwycięstwo. Mimo świetnego początku i prowadzenia 18:0 rywal wrócił do gry i wyszedł na prowadzenie. Końcówka to gra punkt za punkt, z której to my wyszliśmy zwycięsko. Bardzo dobrą 4 kwartę rozegrał Dawid Piasecki, który wyprowadził nasz zespół na prowadzenie po celnej trójce na 3 minuty przed końcem spotkania. – kontynuuje Marcin

Teraz przed drużyną z Oleśnicy ostatnie spotkanie. 16 marca jadą do Lubina, gdzie podejmą tamtejszy SMK Lubin. W spotkaniu jednak wystąpią w osłabieniu, ponieważ na uraz barku narzeka Wojciech Gac, natomiast z powodu przewinień technicznych, w spotkaniu nie wystąpi również Marcin Stach. Na spotkanie do Lubina KKO pojedzie z młodym Maksymilianem Banaszkiem, jako rozgrywającym.

Po bardzo intensywnym tygodniu czeka nas chwila oddechu i ostatnie spotkanie sezonu w Lubinie. W zespole pojawiły się kontuzje, które zawężają nasz skład na pozycji rozgrywającego. Z gry z powodu urazu barku wypadł Wojciech Gac. Natomiast Marcin Stach z powodu otrzymania kolejnego przewinienia technicznego będzie musiał pauzować jeden mecz. – kończy Marcin