Zwycięstwo KKO na inauguracje sezonu!

23 września 2018

Pierwszy mecz sezonu w ramach rozgrywek o Mistrzostwo 3. Ligi Mężczyzn, zakończył się pozytywnie dla koszykarzy  Team-Plast Koszykarski Klub Oleśnica, którzy pokonali na własnej hali Igner Home Polonia Świdnica wynikiem 72:60.

Mecz od samego początku zapowiadał się na twarde spotkanie. Dobrze przygotowani fizycznie goście nie odpuszczali na krok zawodników KKO, utrudniając im grę pod oboma koszami. Bardzo duża ilość fauli po obu stronach, spowodowała że duża ilość zdobyczy punktowych wzięła się z rzutów osobistych.

Pierwsza kwarta dla drużyny KKO  zakończyła się bardzo dobrym wynikiem, gdzie było widać bardzo dużą przewagę zawodników z Oleśnicy, wygrywając 24:11. Druga kwarta to gonienie wyniku przez ekipę gości, oraz kwestia błędów indywidualnych i na przerwę zawodnicy schodzili do szatni z wynikiem 41:29 dla gospodarzy. Od początku drugiej połowy widać było, komu bardziej zależy na zwycięstwie i to zawodnicy Koszykarskiego Klubu Oleśnica raz po raz punktowali, czy to rzutami za trzy, czy spod kosza, co dało im wygraną 19:10 w trzeciej kwarcie. Od 4 kwarty po zawodnikach ze Świdnicy można było zauważyć lekką nerwówkę i presję czasu. Spora ilość błędów indywidualnych zawodników z Oleśnicy oraz doświadczenie, pozwoliło ekipie przyjezdnych na zdobycie 21 punktów w IV kwarcie.

Szybko przeprowadzony okres przygotowawczy przez KKO dawał się we znaki i było widać braki w zgraniu ekipy gospodarzy, jednak zawodnicy którzy występują w barwach zespołu od kilku lat, pokazali doświadczenie i poprowadzili zespół do pierwszej wygranej.

Spotkanie zakończyło się finalnie wynikiem 72:60 dla zawodników z Oleśnicy, a najlepszym zawodnikiem meczu został Michał Zakrzewski, który rzucił 26 oczek.

,,Mecz od pierwszej minuty rozgrywał się pod nasze dyktando. Z minuty na minutę, powiększaliśmy przewagę, która po przerwie wynosiła ponad 20 punktów. Chwilowe rozprężenie i pozwolenie przeciwnikowi na zdobycie łatwych punktów, zniwelowało tak dużą przewagę. W końcówce spotkania doświadczenie i zimna głowa, pozwoliły na utrzymanie przewagi i pewne zwycięstwo. Widać, że nowi zawodnicy muszą dużo pracować, aby wejść w rytm meczowy i zrozumieć filozofię gry. Cieszyć może zaangażowanie i przygotowanie kondycyjne naszego zespołu” – relacjonuje trener zespołu, Piotr Gliniak.

Drugie spotkanie Team-Plast Koszykarski Klub Oleśnica rozegra ponownie u siebie, gdzie 29 września na Halę Mokis w Oleśnicy, przyjedzie doświadczony zespół Chrobry XXI Kłodzko.