Nowoczesny SKS dla uczniów

23 listopada 2018

Oleśnica będzie piątym miastem na trasie spotkań w ramach „SKS on Tour”, które promują Program Szkolny Klub Sportowy, zainicjowany przez Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańkę i wspierany przez PKN ORLEN.

Zajęcia odbywają się w formie stacyjek, a w Oleśnicy będzie to miało miejsce w piątek(23 listopada) w hali OKR Atol od godziny 9. Obwód stacyjny to forma zajęć znana dla każdego nauczyciela wychowania fizycznego oraz trenera. Polega to na tym, że dzieci podchodzą grupami do kolejnych stacji, gdzie wykonują różne zadania. Ale zadania proponowane przez organizatorów cyklu „SKS on Tour” to zupełna nowość dla uczniów i ich opiekunów. Wystarczy wymienić takie stacje jak: Speed-ball (odbijanie piłeczki przymocowanej żyłką do statywu), wioślarstwo (ćwiczenia na ergonometrze), deskorolka, bieg wahadłowy z fotokomórką, refleksomierz, platforma dynamometryczna. Z takimi ćwiczeniami dzieci spotkają się po raz pierwszy. Podczas każdego eventu przewidziana jest tzw. stacja mistrzów, gdzie do dyspozycji uczestników są znani sportowcy.

W Oleśnicy będą to Rafał Mikołajczyk – parakolarz oraz Rafał Omelko i Łukasz Krawczyk – mistrzowie świata w sztafecie 4x400m. Ministerstwo od początku programu przeznaczyło na niego blisko 100 mln złotych. W ramach tego programu nauczyciele prowadzą dwa razy w tygodniu godzinne zajęcia dla dzieci.

Przed Oleśnicą „SKS on Tour” zawitał do Ciechanowa, Białegostoku, Łodzi, Karlina, a w planach są jeszcze Kraków, Banina, Nowe Miasto Lubawskie oraz Lublin.

Spodobała Ci się treść artykułu? Podziel się nim ze znajomymi!

Tagi: ,

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Brak nadchodzących wydarzeń.


GOK Oleśnica APO logo niebieskie Koszykarski Klub Oleśnica