Akademia Piłkarska Oleśnica

10 czerwca 2018

APO logo niebieskie

Akademia Piłkarska Oleśnica została założona 10 sierpnia 2012r. Działalność klubu jest możliwa dzięki sporemu bagażowi doświadczeń. Akademia powstała bowiem na fundamentach dwóch oleśnickich klubów piłkarskich: MKS Pogoń i MSP Rataje, dotychczas zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży w naszym mieście.

Celem klubu jest przygotowanie możliwie jak największej grupy utalentowanych zawodników do rywalizacji w piłce seniorskiej na szczeblu centralnym. Jednocześnie chcemy zapewnić możliwość rekreacyjnego uprawiania piłki nożnej dla wszystkich chętnych. Najmłodsza grupa w klubie to bambini (5 i 6 lat), następnie chłopcy przechodzą do żaków (7 i 8 lat), orlików (9 i 10 lat), młodzików (11 i 12 lat) oraz trampkarzy (13 i 14 lat). Szkolenie w dalszych etapach (juniorzy) jest prowadzone w Pogoni Oleśnica – aż do 19 roku życia. Później istnieje możliwość kontynuowania gry w drużynie seniorów, a najlepsi mają reprezentować Akademię na arenie polskiej i międzynarodowej.Nasza działalność obejmuje zasięgiem wszystkie oleśnickie szkoły podstawowe i gimnazja, a także przyległe do miasta gminy. Korzystamy z boisk przy SP 2, SP 4, SP 6 oraz Stadionu Miejskiego. Zimą grupy bambinis, żak i orlik trenują w halach sportowych. W klubie trenuje ponad 300 chłopców, dla których zajęcia organizowane są także w 2 oddziałach: bierutowskim i sycowskim.

Drużyny AP Oleśnica biorą udział w rozgrywkach prowadzonych przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, w tym ligach wojewódzkich trampkarzy i młodzików, a także turniejach żaków i orlików. Dzięki temu zawodnicy trenujący w klubie mają możliwość sprawdzenia swoich postępów na tle najlepszych drużyn w regionie. Nasi zawodnicy grają w reprezentacjach Dolnego Śląska różnych roczników.

System szkolenia jest oparty na metodyce nauki opracowanej przez trenerów z katalońskiego związku piłki nożnej. Trenerzy Akademii nieustannie doskonalą swoją wiedzę podczas szkoleń, konferencji i wewnętrznych warsztatów. Najważniejszym celem na początkowym etapie szkolenia jest zainteresowanie i ukazanie zalet płynących z gry w piłkę. Dziecko musi odczuwać radość i nabrać wewnętrznej motywacji do dalszych treningów. Mocno oddziałujemy na system podejmowania decyzji przez chłopców. Wizja gry ma się tworzyć w ich wyobraźni, a mechanizm percepcji ułatwić korekty błędów. Równocześnie niezmiernie ważne jest wychowanie.Szacunek, pokora, poświęcenie i talent do ciągłego uczenia się, stanowią fundamenty naszego klubu. Nie każdy zostanie piłkarzem, ale chcemy by każdy umiejętnie podejmował decyzję, potrafił rywalizować, znał pojęcie szacunku i dążył do samodoskonalenia.

Bo Akademia Piłkarska Oleśnica, to więcej niż futbol…

Facebook zespołu
Strona internetowa

Spodobała Ci się treść artykułu? Podziel się nim ze znajomymi!

Tagi: , ,

Patryk Jóźwiak
Patryk Jóźwiak

Ze sportem mam kontakt od małego. Pasja do sportu rozpoczęła się od finałowego spotkania podczas Mundialu 2002 i wielkiej miłości do Ronaldo. Próbowałem sił w wielu sportach, lecz finalnie skończyło się na futbolu amerykańskim. Głównie pisze o turniejach i całych jego otoczkach, o imprezach sportowych. Tam więc możecie szukać mojej twórczości!

Zobacz artykuły autora

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Brak nadchodzących wydarzeń.


GOK Oleśnica APO logo niebieskie Koszykarski Klub Oleśnica