Klasa B – podsumowanie Kolejki

31 marca 2019

Klasa B, grupa III

Dąb Dobroszyce 2-0 Sokół Ujeździec Wielki – 31.03.2019, 11:00 – W zeszłym tygodniu Dąb zwyciężył minimalnie 2:1 z KS Postolin i utrzymywał prowadzenie w tabeli. W niedzielę ponownie u siebie gospodarze strzelili dwie bramki, które strzelili Łacny i Kuraś, lecz tym razem nie stracili żadnej. Dlatego nadal piłkarze z Dobroszyc są liderem grupy III, jednak na drugim miejscu z taką samą ilością punktów jest zespół z Zawonii. Oprócz tych dwóch zespołów aktualnie w walce o awans nie liczy się nikt, ponieważ trzeci zespół ma już 10 punktów straty do prowadzącej dwójki

Sokół Ujeździec Mały 2-3 Grom Szczodrów – 31.03.2019, 12:00 – Zacięty mecz mogli oglądać kibice zgromadzeni na meczu. Goście podobnie jak w rundzie jesiennej ponownie pokonali rywala, a ułatwiła im to gra w przewadze od 25 minuty spotkania. Bramki dla Szczodrowa zdobywali Ziemiański, Broniszewski oraz Sobol. Po tym spotkaniu Grom znajduje się na szóstej pozycji ze stratą 2 punktów to drużyn z miejsc 3-5.

Sokół Sokołowice 2-5 Olimpia Bukowinka – 31.03.2019, 14:00 – Zgodnie z oczekiwaniami zwyciężył zespół gości, choć prawie przez pierwsze 30 minut utrzymywał się bezbramkowy remis. Dla gospodarzy bramki zdobywali Drabent i Kumejko, a dla gości Myśliwiec, Karga (2), Sekuła oraz Grabowski. Gospodarze nadal pozostają bez zwycięstwa, a Olimpia po tej kolejce zajmuje piątą lokatę z taką samą ilością punktów jak zespoły trzeci i czwarty.

Klasa B, grupa IV

Różanka Wrocław 5-2 GKS Dziadowa Kłoda – 31.03.2019, 11:30 – Wrocławianie podchodzili do tego meczu jako faworyt. Jednak goście tak jak w zeszłym tygodniu po walecznej końcówce, zmotywowani do kolejnego strzeleckiego festiwalu chcieli zrobić niespodziankę. Niestety gracze z Dziadowej Kłody nie sprostali wyzwaniu i po porażce zajmują 9 miejsce w lidze, a za tydzień zmierzy się u siebie z ósmym Bykowem.

Piast Dobrzeń 1-2 Borowianka Borowa – 31.03.2019, 14:00 – W zeszłym tygodniu gracze Piasta wyszli na prowadzenie jako pierwsi jednak nie zdobyli ani jednego punktu. W niedzielnym spotkaniu sytuacja wyglądała bardzo podobnie. Pierwsi do siatki trafili gospodarze w 19 minucie po golu Iwańczyka. W drugiej połowie długo utrzymywał się wynik 1:0, ale w ostatnim kwadransie piłkarze z Dobrzenia stracili dwie bramki w 75 i w 78 minucie i kolejny raz przegrali jedną bramką. Po tym meczu znajdują się na 10 pozycji.

KS Gręboszyce 0-1 Iskra Wabienice (boisko w Nieciszowie) – 31.03.2019, 14:00 – Obydwie drużyny nie najlepiej zaprezentowały się w zeszłą niedzielę. Gręboszyce zremisowały, a Iskra przegrała. Jednak to goście (choć mecz odbywał się na neutralnym boisku, jak każde domowe spotkanie KS Gręboszyce w rundzie wiosennej) w pierwszej połowie zdobyli bramkę z rzutu karnego. Tym samym Iskra Wabienice utrzymała 11 lokatę tak jak KS Gręboszyce, które są 7. Galeria zdjęć.

Klasa B, grupa V

Błękitni Krzeczyn 0-3 Widawa Grędzina – 31.03.2019, 11:00 – To był drugi mecz z rzędu przez własną publicznością dla zawodników z Krzeczyna. Ostatni mecz przegrali 2-4 i była to okazja do rehabilitacji. Niestety gospodarze nie strzelili nawet jednej bramki w przeciwieństwie do rywali, przez co zaczęła im uciekać górna część tabeli. Aktualnie zawodnicy z Krzeczyna zajmują 9 lokatę z dorobkiem 22 punktów. Galeria zdjęć.

Skra Wojnowice 4-4 KS Zbytowa – 31.03.2019, 14:00 – To spotkanie zapowiadało się ciekawie, ponieważ z jednej strony goście byli liderem tabeli, lecz Skra także znajdowała się wysoko w tabeli (6 miejsce) i grała u siebie. Jeżeli ktoś lubi kiedy piłka trafia do siatki nieważne dla kogo to pójście na ten mecz było strzałem w dziesiątkę. Mecz zakończył się podziałem punktów a bramek padło aż 8. Zbytowa nadal jest liderem jednak ma już tylko 2 punkty przewagi nad drugim zespołem.

Spodobała Ci się treść artykułu? Podziel się nim ze znajomymi!