Klasa B – podsumowanie kolejki

24 marca 2019

W niedzielę 24.03.2019 roku dwanaście zespołów rywalizowało na murawach „bundesligi”, czyli klasy B. Krótkie opisy meczów znajdują się poniżej.

Klasa B, grupa III

Dąb Dobroszyce 2-1 KS Postolin – 24.03.2019, 11:00 – Niedzielny rywal wprawdzie znajdował się na dole tabeli, lecz mógł przynieść dużo nerwów kibicom w Dobroszycach. Gospodarze pierwsi strzelili dwie bramki (obydwie Jonasz Żarnicki), a w końcówce spotkania goście zdobyli bramkę kontaktową, przez co losy meczu ważyły się do końca rywalizacji. Zawodnicy Dębu nie pozwolili jednak na kolejne trafienie i zwycięstwo zostało w Dobroszycach. Z tego meczu możecie także obejrzeć naszą galerię.

Grom Szczodrów 2-2 Sokół Ujeździec Wielki – 24.03.2019, 11:00 – W Szczodrowie nie brakowało emocji o czym świadczy wynik meczu. Gospodarze musieli zmobilizować się podwójnie od 20 minuty, ponieważ wtedy czerwony kartonik obejrzał Dariusz Dymarczyk. Zawodnicy ze Szczodrowa, jednak nie rzucili broni i za sprawą bramek Witkowskiego oraz Łacha zdobyli ostatecznie 1 punkt do ligowej tabeli.

Olimpia Bukowinka 0-3 Victoria Zawonia – 24.03.2019, 14:00 – Drużynie z Bukowinki nie udał się rewanż za ostatnie przegrane spotkanie przez co spotkanie zakończyło się ponownie trzy-bramkową porażką. Goście tym samym oddalili się od trzeciej drużyny na 7 punktów i mając tyle samo punktów co Dąb walczą o awans.

Orzeł Biedaszków Wielki 6-1 Sokół Sokołowice – 24.03.2019, 11:00 – Goście przed spotkaniem zajmowali ostatnie miejsce w tabeli gdzie na 10 spotkań zdobyli zaledwie jedno oczko. Ich rywal znajdował się w środku stawki, jednak nie pozwoliło to na nawiązanie walki przez gości, czego efektem była wysoka porażka.

Klasa B, grupa IV

AP Oleśnica 4-1 Iskra Wabienice – 24.03.2019, 11:00 – W Oleśnicy klub Akademii pewnie pokonał rywala przewagą trzech bramek w jedynym spotkaniu dwóch drużyn z naszego Powiatu w tej kolejce. Przez długi czas spotkania przewaga nie była widoczna, ponieważ po pierwszej połowie na tablicy wyników był rezultat 1:0 po trafieniu Żurka. W drugiej odsłonie goście wyrównali w 65 minucie po golu Wruszczaka i wtedy APO ruszyło do ataku strzelając trzy bramki (ponownie Żurek, Kryczka oraz Wierzchowski). Galerię z tego meczu także znajdziecie na naszej stronie.

Borowianka Borowa 2-2 KS Gręboszyce – 24.03.2019, 11:00 – Goście przez długi okres spotkanie pewnie zmierzali po trzy punkty. Po bramkach Mateusza Maleszki i Kacpra Kawińskiego zespół z Gręboszyc prowadził 0:2, a mógł znacznie więcej. Następnie czerwoną kartkę (po drugiej żółtej) w drugiej odsłonie zobaczył Tomasz Osiewała i gospodarze ruszyli do ataku. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Dąb Pruszowice 2-1 Piast Dobrzeń – 24.03.2019, 14:00 – Goście wyszli szybko na prowadzenie, ponieważ już w drugiej minucie do bramki trafił Mateusz Burzyński. Taki wynik utrzymywał się do 53 minuty kiedy po bramce samobójczej padło wyrównanie. Następnie w 67 minucie gospodarze trafili do siatki na 2:1 i taki wynik pozostał już do końca spotkania.

GKS Dziadowa Kłoda 4-2 Orzeł II Pawłowice – 24.03.2019, 14:00 – Widzowie w Dziadowej Kłodzie mogli oglądać emocjonującą końcówkę z happy endem. Po pierwszej połowie to goście prowadzili 0:1. Następnie do ataku przystąpili gospodarze i w 50 oraz w 58 minucie zdobyli dwie bramki (Bartłomiej Olejnik i Grzegorz Lizęga). Prowadzenie nie trwało długo, bo w 63 minucie znów był remis. Bohaterem końcówki został Michał Machnik który strzelił w 91 i 95 minucie dwie bramki dla Dziadowej Kłody dając zwycięstwo.

Widawa Stradomia 1-1 KS Byków – 24.03.2019, 14:00 – Dla Widawy jedyną bramkę z rzutu karnego zdobył Tomasz Domagała. Gospodarze mogli jednak zakończyć spotkanie z kompletem punktów zwłaszcza, że przeciwnik mecz kończył w dziesiątkę.

Klasa B, grupa V

KS Błękitni Krzeczyn 2-4 WKS Wilczyce – 24.03.2019, 11:00 – Na boisku w Krzeczynie na fanów czekało 50 nowych krzesełek do lepszego oglądania meczu. Błękitni zdobyli bramkę już w 8 minucie meczu po trafieniu Rafała Rutki. Następnie goście szybko strzelili trzy bramki i po przerwie prowadzili 1:3. Gospodarze nawiązali walkę w 75, gdy Dawid Domino zdobył kontaktowego gola na 2:3. W 87 minucie Wilczyce strzeliły jednak bramkę, która ustaliła wynik spotkania na 2:4.

KS Zbytowa – MKS Sołtysowice – 24.03.2019, 14:00 – Zbytowa wyszła na prowadzenie w 30 minucie za sprawą Pawła Jurkiewicza. Goście nawiązali rywalizację w 38 minucie i było to ich jedyne trafienie w tym meczu. Kolejne bramki padały już tylko dla gospodarzy. W 41 minucie trafił Karol Klat, w 56 Przemysław Ciszewski i w 72 ponownie Paweł Jurkiewicz.

Spodobała Ci się treść artykułu? Podziel się nim ze znajomymi!