Klasa B – podsumowanie kolejki

8 kwietnia 2019

W niedzielę 07.04.2019 roku w trzech grupach odbyły się ligowe mecze piłkarskiej „Bundesligi”. Opisy meczów poniżej. 

Klasa B, grupa III

Klub Sportowy Komorów 5-2 Sokół Sokołowice – 07.04.2019, 11:00 – Rywal gości był jedyną drużyną z którą zawodnicy Sokoła zdobyli dotąd punkty. Strzelanie rozpoczęli goście od bramki Konopki w 19 minucie. Następnie w 24 i 26 minucie gospodarze strzelili dwie bramki za sprawą trafień Grzesika i Flisa i do końca pierwszy 45 minut utrzymał się rezultat 2:1. W drugiej połowie gospodarze szybko podwyższyli prowadzenie, kiedy do własnej bramki trafił Joniec. Sokół szybko odpowiedział w 50 minucie, a bramkę strzelił Weigner. Goście mieli nadzieje na remis, jednak w 84 i w 89 KS Komorów ponownie strzelił do bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2.

Dąb Dobroszyce 6-0 Sokół Ujeździec Mały – 07.04.2019, 11:00 – To był mecz w którym gospodarze całkowicie zdominowali całe 90 minut gry. Już w 17 minucie do siatki trafił Konica, a trzy minuty później na 2:0 podwyższył Łacny. Prawdziwe strzelanie zaczęło się jednak w drugiej odsłonie meczu. Najpierw w 48 minucie trafił Bolaczek, a później w 63 minucie Matczak. Dwie minuty później Dąb strzelił kolejną bramkę za sprawą Bolaczka, który w końcówce w 86 minucie skompletował hat-tricka. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale gospodarze nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. Gracze z Dobroszyc mają jeszcze jeden powód do radości, ponieważ przez porażkę współlidera rozgrywek z Zawonii zawodnicy Dębu zostali samodzielnym liderem rozgrywek z przewagą trzech punktów, którą będą mieli okazję podwyższyć, ponieważ za tydzień grają właśnie z aktualnym wiceliderem. Galeria zdjęć.

Grom Szczodrów 5-3 Victoria Zawonia – 07.04.2019, 15:00 – To był mecz w którym inicjatywę na przemian przejmował inny zespół. Na początku do ataku ruszyli gospodarze, którzy po 34 minutach prowadzili już 3:0. Najpierw w 3 i w 23 minucie dwukrotnie do siatki trafił Kogut, a w 34 minucie Kaczmarek podwyższył na 3:0. Goście w doliczonym czasie pierwszej połowy zdążyli strzelić jeszcze jedną bramkę za sprawą Chwaliboga. Po zmianie stron Zawonia kontynuowała odrabianie strat, czego konsekwencją był remis 3:3 w 74 minucie po bramkach Łaskawskiego i ponownie Chwaliboga. Dwie minuty później strzelec dwóch bramek dla gości otrzymał czerwoną kartkę co dało gospodarzom impuls do ataku. W efekcie w 83 Sobol strzelił bramkę na 4:3, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Kaczmarek ponownie strzelając bramkę.

Klasa B, grupa IV

Iskra Wabienice 3-3 Piast Dobrzeń – 07.04.2019, 14:00 – Drugi mecz tych drużyn w bieżącym sezonie zakończył się remisem, w którym padły o 4 bramki więcej niż w rundzie jesiennej. Pierwsza połowa nie zapowiadała wielu bramek, bo do bramki trafił jednokrotnie tylko zespół gospodarzy, a gola zdobył Gadziński. W drugiej połowie to goście odżyli i w 57 minucie było już 1:2 za sprawą Piotra Iwańczyka i Wojciecha Iwańczyka. Radość ta nie trwała jednak długo, ponieważ minutę później gospodarze wyrównali a bramkę strzelił Batóg. Goście ponownie wyszli na prowadzenie w 69 minucie, gdy bramkę zdobył Specht. Gdy wydawało się, że taki wynik będzie utrzymany do końca w doliczonym czasie Gadziński strzelił bramkę wyrównującą dla Iskry.

GKS Dziadowa Kłoda 4-1 KS byków – 07.04.2019, 14:00 – Gospodarze pierwsi trafili do bramki w 33 minucie, gdy gola zdobył Potoniec. Następnie w odstępie kilku minut GKS dwukrotnie trafiał do siatki przed przerwą. Na 2:0 w 36 minucie strzelił Świątek, a w 41 minucie wynik pierwszej połowy ustalił Machnik. Po przerwie w 61 minucie drugą bramkę w meczu zdobył Świątek i było już 4:0. Gości stać było jedynie na bramkę honorową, którą zdobyli w 81 minucie. Tym samym GKS Dziadowa Kłoda ponownie strzeliła gościom 4 bramki w tym sezonie.

AP Oleśnica 6-2 KS Gręboszyce – 07.04.2019, 14:00 – Prawdziwy grad bramek mogła oglądać publiczność, która licznie przyszła oglądać popołudniowe spotkanie w Oleśnicy. Zarówno pierwsza i druga połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, a strzelanie w 9 minucie rozpoczął Żurek. W 43 minucie przed przerwą bramkę dołożył Wierzchowski i na tym zakończyło się pierwsze 45 minut. W 55 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Żurek, w 63 minucie na 4:0 trafił Zdunek, a na 5:0 w 68 minucie ponownie podwyższył Wierzchowski. Goście w 72 minucie w końcu znaleźli drogę do bramki, a znalazł ją konkretnie Maleszka. Nie był to jednak koniec bramek, bo 3 minuty później Kryczka strzelił szóstą bramkę dla APO. Bramkę pocieszenia w doliczonym czasie gry zdążył zdobyć jeszcze Chrapek, co zakończyło ten festiwal goli. Galeria zdjęć.

Klasa B, grupa V

Błękitni Krzeczyn 3-1 Śliwice – 07.04.2019, 11:00 – Gospodarze po słabym początku rozgrywek w 2019 roku czekali na pierwsze zwycięstwo. Początek meczu nie zapowiadał takiego rezultatu, ponieważ w 7 minucie na prowadzenie wyszli goście. To na szczęście była pierwsza i ostatnia bramka w meczu dla piłkarzy ze Śliwic. W 21 minucie Błękitni wyrównali, a bramkę zdobył Leśniowski. Ten sam zawodnik wyprowadził w 67 minucie drużynę z Krzeczyna na prowadzenie. Bramkę ustalającą wynik spotkania w 77 minucie zdobył Fuchs i pierwsze zwycięstwo krzeczynian stało się faktem.

KS Zbytowa 1-0 Polonia Miłoszyce – 07.04.2019, 14:00 – W pierwszym spotkaniu tych dwóch zespołów przez całe spotkanie kibice nie zobaczyli bramek. W niedzielnym spotkaniu taki stan spotkania utrzymywał się bardzo długo. Po bezbramkowej pierwszej połowie w 68 minucie pierwszą i jedyną bramkę zdobył Karol Klat. Dzięki temu zwycięstwu zbytowianie nadal są liderem tabeli bez ani jednej porażki przez cały sezon.

Spodobała Ci się treść artykułu? Podziel się nim ze znajomymi!

Tagi: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Brak nadchodzących wydarzeń.


GOK Oleśnica APO logo niebieskie Koszykarski Klub Oleśnica