Klasa B – podsumowanie kolejki

8 kwietnia 2019

W niedzielę 07.04.2019 roku w trzech grupach odbyły się ligowe mecze piłkarskiej „Bundesligi”. Opisy meczów poniżej.

Klasa B, grupa III

Klub Sportowy Komorów 5-2 Sokół Sokołowice – 07.04.2019, 11:00 – Rywal gości był jedyną drużyną z którą zawodnicy Sokoła zdobyli dotąd punkty. Strzelanie rozpoczęli goście od bramki Konopki w 19 minucie. Następnie w 24 i 26 minucie gospodarze strzelili dwie bramki za sprawą trafień Grzesika i Flisa i do końca pierwszy 45 minut utrzymał się rezultat 2:1. W drugiej połowie gospodarze szybko podwyższyli prowadzenie, kiedy do własnej bramki trafił Joniec. Sokół szybko odpowiedział w 50 minucie, a bramkę strzelił Weigner. Goście mieli nadzieje na remis, jednak w 84 i w 89 KS Komorów ponownie strzelił do bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2.

Dąb Dobroszyce 6-0 Sokół Ujeździec Mały – 07.04.2019, 11:00 – To był mecz w którym gospodarze całkowicie zdominowali całe 90 minut gry. Już w 17 minucie do siatki trafił Konica, a trzy minuty później na 2:0 podwyższył Łacny. Prawdziwe strzelanie zaczęło się jednak w drugiej odsłonie meczu. Najpierw w 48 minucie trafił Bolaczek, a później w 63 minucie Matczak. Dwie minuty później Dąb strzelił kolejną bramkę za sprawą Bolaczka, który w końcówce w 86 minucie skompletował hat-tricka. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale gospodarze nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. Gracze z Dobroszyc mają jeszcze jeden powód do radości, ponieważ przez porażkę współlidera rozgrywek z Zawonii zawodnicy Dębu zostali samodzielnym liderem rozgrywek z przewagą trzech punktów, którą będą mieli okazję podwyższyć, ponieważ za tydzień grają właśnie z aktualnym wiceliderem. Galeria zdjęć.

Grom Szczodrów 5-3 Victoria Zawonia – 07.04.2019, 15:00 – To był mecz w którym inicjatywę na przemian przejmował inny zespół. Na początku do ataku ruszyli gospodarze, którzy po 34 minutach prowadzili już 3:0. Najpierw w 3 i w 23 minucie dwukrotnie do siatki trafił Kogut, a w 34 minucie Kaczmarek podwyższył na 3:0. Goście w doliczonym czasie pierwszej połowy zdążyli strzelić jeszcze jedną bramkę za sprawą Chwaliboga. Po zmianie stron Zawonia kontynuowała odrabianie strat, czego konsekwencją był remis 3:3 w 74 minucie po bramkach Łaskawskiego i ponownie Chwaliboga. Dwie minuty później strzelec dwóch bramek dla gości otrzymał czerwoną kartkę co dało gospodarzom impuls do ataku. W efekcie w 83 Sobol strzelił bramkę na 4:3, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Kaczmarek ponownie strzelając bramkę.

Klasa B, grupa IV

Iskra Wabienice 3-3 Piast Dobrzeń – 07.04.2019, 14:00 – Drugi mecz tych drużyn w bieżącym sezonie zakończył się remisem, w którym padły o 4 bramki więcej niż w rundzie jesiennej. Pierwsza połowa nie zapowiadała wielu bramek, bo do bramki trafił jednokrotnie tylko zespół gospodarzy, a gola zdobył Gadziński. W drugiej połowie to goście odżyli i w 57 minucie było już 1:2 za sprawą Piotra Iwańczyka i Wojciecha Iwańczyka. Radość ta nie trwała jednak długo, ponieważ minutę później gospodarze wyrównali a bramkę strzelił Batóg. Goście ponownie wyszli na prowadzenie w 69 minucie, gdy bramkę zdobył Specht. Gdy wydawało się, że taki wynik będzie utrzymany do końca w doliczonym czasie Gadziński strzelił bramkę wyrównującą dla Iskry.

GKS Dziadowa Kłoda 4-1 KS byków – 07.04.2019, 14:00 – Gospodarze pierwsi trafili do bramki w 33 minucie, gdy gola zdobył Potoniec. Następnie w odstępie kilku minut GKS dwukrotnie trafiał do siatki przed przerwą. Na 2:0 w 36 minucie strzelił Świątek, a w 41 minucie wynik pierwszej połowy ustalił Machnik. Po przerwie w 61 minucie drugą bramkę w meczu zdobył Świątek i było już 4:0. Gości stać było jedynie na bramkę honorową, którą zdobyli w 81 minucie. Tym samym GKS Dziadowa Kłoda ponownie strzeliła gościom 4 bramki w tym sezonie.

AP Oleśnica 6-2 KS Gręboszyce – 07.04.2019, 14:00 – Prawdziwy grad bramek mogła oglądać publiczność, która licznie przyszła oglądać popołudniowe spotkanie w Oleśnicy. Zarówno pierwsza i druga połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, a strzelanie w 9 minucie rozpoczął Żurek. W 43 minucie przed przerwą bramkę dołożył Wierzchowski i na tym zakończyło się pierwsze 45 minut. W 55 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Żurek, w 63 minucie na 4:0 trafił Zdunek, a na 5:0 w 68 minucie ponownie podwyższył Wierzchowski. Goście w 72 minucie w końcu znaleźli drogę do bramki, a znalazł ją konkretnie Maleszka. Nie był to jednak koniec bramek, bo 3 minuty później Kryczka strzelił szóstą bramkę dla APO. Bramkę pocieszenia w doliczonym czasie gry zdążył zdobyć jeszcze Chrapek, co zakończyło ten festiwal goli. Galeria zdjęć.

Klasa B, grupa V

Błękitni Krzeczyn 3-1 Śliwice – 07.04.2019, 11:00 – Gospodarze po słabym początku rozgrywek w 2019 roku czekali na pierwsze zwycięstwo. Początek meczu nie zapowiadał takiego rezultatu, ponieważ w 7 minucie na prowadzenie wyszli goście. To na szczęście była pierwsza i ostatnia bramka w meczu dla piłkarzy ze Śliwic. W 21 minucie Błękitni wyrównali, a bramkę zdobył Leśniowski. Ten sam zawodnik wyprowadził w 67 minucie drużynę z Krzeczyna na prowadzenie. Bramkę ustalającą wynik spotkania w 77 minucie zdobył Fuchs i pierwsze zwycięstwo krzeczynian stało się faktem.

KS Zbytowa 1-0 Polonia Miłoszyce – 07.04.2019, 14:00 – W pierwszym spotkaniu tych dwóch zespołów przez całe spotkanie kibice nie zobaczyli bramek. W niedzielnym spotkaniu taki stan spotkania utrzymywał się bardzo długo. Po bezbramkowej pierwszej połowie w 68 minucie pierwszą i jedyną bramkę zdobył Karol Klat. Dzięki temu zwycięstwu zbytowianie nadal są liderem tabeli bez ani jednej porażki przez cały sezon.

Spodobała Ci się treść artykułu? Podziel się nim ze znajomymi!