PP: Pogoń przegrywa w ćwierćfinale

1 grudnia 2018

Na stadionie miejskim w Oleśnicy mroźno, jednak to nie przeszkodziło zawodnikom obu ekip na rozegranie ciekawego spotkania. Goście wykorzystali błędy w defensywie oleśniczan i wygrali 0:3.

Już przed rozpoczęciem spotkania można było powiedzieć „to nie będzie zwykły mecz”, bowiem do Oleśnicy na mecz 1/4 Okręgowego Pucharu Polski zawitała grająca na co dzień w III Lidze Foto-Higiena Błyskawica Gać. Podopiecznych trenera Marcina Jurasika czekał zatem ciężki mecz.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem wyrównanej gry i ataków z obu stron. MKS miał kilka swoich szans na zdobycie bramki, ale brakowało trochę szczęścia, a do tego defensywa gości była dobrze dysponowana. Tuż przed przerwą przyjezdni mogli zdobyć bramkę, lecz kilkukrotnie świetnie interweniował Salamaga. Do przerwy 0:0.

Tuż po przerwie Pogoniarze zaatakowali. Groźne strzały oddali Miodek i Korcik, do pełni szczęścia zabrakło niewiele. W 67. minucie padła pierwsza bramka. Salamagę finezyjnym strzałem pokonał Janusz Gancarczyk i to goście wyszli na prowadzenie. Pogoń próbowała odpowiedzieć, ale to goście poszli za ciosem i na 0:2 w 80. minucie podwyższył Gancarczyk, a chwilę potem skompletował hat-trick i było już po meczu.

Pogoń Oleśnica 0:3(0:0) Foto-Higiena Błyskawica Gać
Gancarczyk 67′, 80′, 82′

POGOŃ: Salamaga, Korcik, Kowalski, Siódmiak, Warzecha (Stanisławski 73′), Świerczyński, Miodek, Cichosz (Sikora 46′), Hałapacz, Uznański (A. Ciszewski 82′), Strójwąs.

Spodobała Ci się treść artykułu? Podziel się nim ze znajomymi!